Vitajte v Dr.FYTO katalógu

Produkty a služby kolektívu Dr.FYTO

Delivery | Terms and Conditions | Opening Hours

Dr. D’Adamo radí: Ako prežiť sviatky v zdraví a pohode

Pôvodný článok: https://www.4yourtype.com/blog/how-to-stay-healthy-through-the-holidays-and-beyond/

 

Beztak už je ťažké držať krok so zdravými návykmi, disciplinovane deň čo deň, mesiac po mesiaci. December je však pre mnohých z nás obzvlášť náročný. S klesajúcimi teplotami, kratšími dňami a celkovým stresom počas prázdnin môže byť ťažšie zostať v ostražitosti. Navyše, všade sú sladké pokušenia, ktoré vypadajú tááák lákavo …, no všade!

Napriek dobrým úmyslom máme tendenciu zabúdať na naše zdravie počas prázdnin, čo môže viesť k únave, k telesnému ochabnutiu, hneď sme zrelí na prechladnutie, chrípku a iné choroby s prílišného pohodlia a dostatku.

Tento mesiac vám ponúkame tipy, ako zostať počas prázdnin zdravý. A nie je to také ťažké, ako si myslíte.

Prehodnotenie cvičenia

Keď sa počasie ochladzuje, je ťažšie vstať z postele – a večer je stočenie na gauči tak príťažlivé. Znie to dobre? Ak ste niekto, kto miluje chôdzu, beh alebo iné outdoorové aktivity, chladné teploty môžu skutočne priniesť kľúč do vašich cvičebných postupov. 

Ako teda hýbať v decembri aby sme zostali motivovaní a  v kondícii?

Jeden tip je zahriať v interiéri pred tým, ako sa vydáte von. Urobí to pár skákajúcich zdvihákov, behanie na mieste alebo čokoľvek, čo vás srdcovou frekvenciou zvýši. Keď vyjdete von, studený vzduch už nebude cítiť tak intenzívne. 

Obliekanie ako cibuľa, vo vrstvách odevov funguje tiež. Môžete ich odlupovať pri zvyšovaní telesnej teploty. 

Ďalšou možnosťou je zamakať si doma. Existuje veľa online programov – niektoré zadarmo – ktoré vás môžu udržať v chode, keď vás počasie zhorší.

Pomôže vám tiež zmena harmonogramu a zníženie počtu pracovných dní. Krátka obedová prechádzka tri dni v týždni je lepšia ako vôbec nič. Je to v poriadku zmierniť, len sa nezastavujte. Mierne a pravidelné cvičenie pomáha zahnať prechladnutie a iné infekcie. To je dôvod, prečo sa treba ďalej hýbať.

Buďte svetu prospešní – žite vo svete prospešnosti

Počas prázdnin sa zdá, že pokušenie je všade. Od báječne vyzerajúcich koláčov a sušienok po horúcu čokoládu a kandizované tyčinky, je ťažké ju odolať lákaniu sladkých pochúťok. Pravda je, že čím lepšie sa cítite, tým menej budete v pokušení blúdiť. Dodržiavanie prispôsobeného plánu výživy je rozhodujúce. Dokonca aj zdanlivo „zdravé“ alternatívy môžu prispieť k strate energie a prírastku na váhe, ak nie sú vhodné pre vašu krvnú skupinu.

Jedným zo spôsobov, ako sa udržať na správnej ceste, je zostať vo svete s čo najviac prospešnými jedlami podľa krvných skupín.

Ak sa budete držať tých potravín, vďaka ktorým bude vaše telo prosperovať, budete sa cítiť energický. A keď sa budete cítiť dobre, budete pravdepodobne robiť menej  zlých rozhodnutí. Potraviny prospešné pre váš krvný typ sú menej náročné na váš metabolizmus a pomáhajú optimalizovať vaše zdravie.

Rozhodne vás nerozhodí pár prehreškov, ale čoho je príliš, toho je priveľa a negatívne dôsledky, vrátane chorôb nedajú na seba dlho čakať.

Ak ste si ešte nestiahli jedinú oficiálnu aplikáciu stravovania podľa krvných skupín, teraz je ten pravý čas. Je to vynikajúci spôsob, ako mať zoznamy jedál na dosah ruky, nakupovať (aj pre rodiny s viacerými krvami!) A ľahko sa najesť. Vďaka praktickej funkcii vyhľadávania nebolo nikdy jednoduchšie prispôsobiť si stravovanie.

Supplementy, Supplementy, Supplementy!

Úlohou suplementov, výživových doplnkov je pridávať živiny, ktoré vo vašej strave chýbajú, a poskytnúť ďalšiu ochranu tam, kde to potrebujete. Sú dôležité po celý rok, ale počas zimy telo zažije viac rušivých stresov, preto je v tejto chvíli dôležité zvážiť použitie výživových doplnkov.

D’Adamo Personalized Nutrition Daily Essentials, špecifické pre každý typ krvi, je balík šetriaci peniaze, obsahujúci tri z našich najpredávanejších receptúr.

  1. Polyvit (multivitamín),
  2. polyflora (probiotiká a prebiotiká),
  3. fytocal (jedinečná receptúra bohatá na vápnik) – všetko môže pomôcť pri zlepšovaní každodenného zdravia a pri riešení špecifických potrieb jednotlivých typov krvi. A v tých časoch, keď je nevyhnutné vyhnúť sa jedlu, je
  4. Deflect našou prvou obrannou líniou pri blokovaní škodlivých lektínov

Toto je perfektný balíček na prežitie sviatkov, či dovolenky.

V decembri 2019, preložil Slavomír Piar

 

Skip to content