Vitajte v Dr.FYTO katalógu

Produkty a služby kolektívu Dr.FYTO

Delivery | Terms and Conditions | Opening Hours

Prečo vaša pamäť stráca iskru?

 

Existuje málo známa chemická látka v mozgu, ktorej nerovnováha je toho dôvodom.

Všetko to začína drobnými prešľapmi, na ktoré ste ľahko zabudli ako tzv. „senior momenty“.

  • Zabúdate kľúče.
  • Zavolali ste niekomu inému než ste chceli.
  • Slovo, ktoré ste hľadali, bolo na špičke vášho jazyka, ale nemohli ste ho úplne uchopiť.

Necítite sa starší, ale cítite, že sa meníte. Vedci súhlasia s tým, že by to mohol byť znak niečoho vážnejšieho.

Štúdia uverejnená v British Medical Journal z januára 2012 dospela k záveru, že kognitívny pokles súvisiaci s vekom začína oveľa skôr, ako sa očakávalo, a to do polovice 40. rokov veku. Tento pokles môže byť ešte viac znepokojujúci a môže sa vyvíjať veľmi nepredvídateľne. Vedci zistili, že acetylcholín, kľúčový neurotransmiter, je zodpovedný za vytváranie nových spojení a posilnenie nervových dráh v mozgu. Inými slovami, udržuje vašu myseľ zaostrenú. Stále vysoké hladiny tohto kľúčového neurotransmitera vás však vystavujú riziku. Bez zdravých hladín acetylcholínu sa mozog fyzicky zmenšuje – scvrkáva; v tomto okamihu môže byť veľmi ťažké napraviť jeho poškodenie.

A predsa, všetci všetci poznáme ľudí v pokročilom veku, ktorí sa zdajú imúnni voči tomuto kognitívnemu úpadku. Títo takzvaní superagéri-dlhovekí,  si udržujú vysokú mentálnu ostrosť aj v neskorších rokoch. Vedci zistili, že funkcie mysle superagérov fungujú s vysokou hladinou acetylcholínu. Preto majú ich mysle silnejšie a početnejšie nervové spojenia. Toto vytvára ideálne prostredie pre železnú pamäť. Bohužiaľ, u väčšiny z nás hladiny acetylcholínu rýchlo klesajú, už vo veku po 45 roku.

Ale nie je to len náš vek. Podobne ako sval, aj váš mozog potrebuje neustále cvičenie, aby zostal vo forme. Moderná spoločnosť nás pripravuje o nevyhnutné duševné cvičenie. (Poznámka prekladu: Najmä v krajinách bývalého východného bloku, kde bolo myslenie a kreativita výsadou len pre vyvolených a davy sa riadili centralizovane, ako stádo na pašu.)

Kým sa písané slovo stalo dostupným a dostupným, orálna história bola jediným spôsobom, ako rozšíriť kultúru na mladšie generácie. V dôsledku toho bola silná spomienka nevyhnutnou súčasťou každodenného života. Napríklad dávni grécki básnici si pamätali a prednášali  celé rozsiahle epické básne dlhé tisíce riadkov. Kvôli požiadavkám, ktoré spoločnosť kládla na ich mozgy, sa títo ľudia zaoberali dôsledným denným mentálnym cvičením. Nemali telefóny, televízory a počítače, ktoré rozptyľovali ich pozornosť a skresľovali spôsoby, akými ich mozgy spracovávali informácie. Tento druh zvláštneho a jedinečného sústredenia vyžadoval optimálne hladiny acetylcholínu.

Moderné technológie odbremeňujú náš mozog od potrebných cvičení v určitých oblastiach nášho mozgu dvoma dôležitými spôsobmi, čo časom spôsobuje jeho atrofiu.

  1. Sme vystavení mnohým stimulačným zdrojom, ktoré neustále narúšajú našu produkciu acetylcholínu.
  2. Rovnako si už nemusíme pamätať telefónne čísla, adresy, dátumy ani základné navigácie, pretože naše mobily nahradili naše spomienky.

Oba tieto faktory degradujú vašu myseľ, aby zabudla a vystavila vás riziku skoršieho nástupu kognitívneho poklesu.

Sieť nervových spojení v mozgu.

Obr.1. Sieť nervových spojení v mozgu.

Dobrou správou je, že podľa nových výskumov nemusíte smartphone vyhodiť, zrušiť odber Netflixu alebo opustiť svoju prácu, aby ste odvrátili čas kognitívneho poklesu, súvisiaceho s vekom. Tím vedcov v laboratóriu s certifikátom GMP v New Yorku identifikoval 5 zlúčenín, ktoré môžu prirodzene obnoviť optimálne hladiny acetylcholínu. Sú to:

  1. Alpha GPC,
  2. Huperzine A,
  3. Bacopa Monnieri,
  4. Huby Hericium erinaceus (Bull.) Pers.Lion’s Mane angl., Korálovec ježovitý  
  5. Ginkgo Biloba.

Alebo ešte lepšie, vedecký výskum klinicky potvrdil, že tieto prírodné zlúčeniny neobsahujú exotické, neznáme chemikálie. Avšak je dobre známe riziko neodborného užívania byliniek Ginko Biloba spolu s Bacopa Monnieri. Takže radšej to ponechajte na odborníkov, než si máte privodiť problém.

Počas 18 mesiacov tento výskumný tím spojil týchto 5 bezpečných a silných prírodných zlúčenín, aby zvýšil hladiny acetylcholínu do jednej formuly – vzorca. Volá sa RediMind a takto to funguje. *

RediMind obnovuje optimálne hladiny acetylcholínu, chráni vás pred kognitívnym úpadkom v závislosti od veku a posilňuje nervové spojenia v mozgu. Výsledok? Môžete ľahšie spracovať a uložiť informácie a rýchlejšie ich vyvolať. RediMind vám vráti spoľahlivú železnú myseľ.

Obr.2. Výsledky placebom kontrolovanej klinickej štúdie prípravku RediMind.

Aby sa otestovala účinnosť produktu, spoločnosť Princeton Consumer Research vykonala placebom kontrolovanú klinickú skúšku, v ktorej bol v programe International Shopping List test podaný v rôznych intervaloch na začiatku, po 2 týždňoch a po 30 dňoch. ISLT je štandardizovaný test krátkodobej pamäte pozostávajúci zo zoznamu náhodných položiek potravín, ktoré sa musia zapamätať a reprodukovať v obmedzenom časovom rámci.

Aj keď vám RediMind nezaručuje fotografickú pamäť, štúdia sa môže pochváliť niektorými pôsobivými výsledkami. Po 2 týždňoch účastníci užívajúci RediMind zlepšili skóre svojej pamäte o viac ako 45%. Na konci štúdie sa výkonnosť pamäte zvýšila o viac ako 51% a významne prevyšovala placebo. † kliknite sem pre zobrazenie kompletných výsledkov

RediMind je vegánsky, bez geneticky modifikovaných organizmov a bezlepkový. Vyrába sa v zariadení s certifikáciou GMP v New Yorku, aby sa zaistili najvyššie bezpečnostné normy. Celá zlúčenina RediMind sa zmestí do jednej tablety s nízko dávkovanými, vysoko účinnými zložkami pre maximálnu účinnosť. Keď sa RediMind používa každý deň, zvyšuje dôveru vo vašu pamäť a jej spoľahlivosť, ako to zažilo viac ako 85% účastníkov štúdie. A na rozdiel od espressa vám nedáva len dočasnú podporu, po ktorej nasleduje energetická havária. RediMind neobsahuje kofeín, vďaka čomu je bezpečný pri dlhodobom dennodennom používaní.

Chráňte svoju myseľ dnes pomocou RediMind, aby ste zaistili jasnú a sebaistú budúcnosť. Táto exkluzívna ponuka nie je k dispozícii v obchodoch. Je k dispozícii iba online do 28. marca. Kliknutím na odkaz nižšie si môžete uplatniť svoju 30-dňovú skúšobnú verziu RediMind.

Skip to content