Vitajte v Dr.FYTO katalógu

Produkty a služby kolektívu Dr.FYTO

Delivery | Terms and Conditions | Opening Hours

Nealkoholické FYTO nápoje z cvikle

Za tzv. FYTO produkty považujeme všetky výrobky z produkcie Dr.FYTO, vyrobené fotosyntézou, výlučne z rastlinného materiálu, bez akýchkoľvek pridaných chemických látok, vody a bez tepelného spracovania. Všetku energiu dodáva slnko na nebi. Nealkoholické fyto-nápoje z cvikle sa delia na kvalitatívne, od seba odlišné, produkty:

  1. RED GOLD – hustotou med pripomínajúci nápoj s tak významným obsahom ozdravných látok cvikle, aký nemožno dosiahnuť žiadnym iným typom spracovanie než fotosyntézou. Predstavuje tzv. “fyto-nektár”, vyrábaný z cvikle a repného cukru. Zrenie sirupu prebieha podobne ako v prírode, za pomoci fotosyntézy, využívajúc slnečné žiarenie. Proces zrenia je kľúčový a trvá od 3-6 mesiacov na slnku, bez prítomnosti vzduchu. Pri jeho výrobe sa nepoužíva žiadna tepelná úprava, iné rastliny, ani voda, ani iné chemické látky, ako sú stabilizátory, konzervanty, farbivá a dochucovadlá, tzv. “É-čka”
  2. RED SILVER – Cviklový fyto-sirup, je macerátom cviklovej drte, vystavený pôsobeniu slnečného žiarenia po dobu min. 5 dní, max. 10 dní. Obsahuje vodu v pomere, adekvátnom iným potravinárskym sirupom. Pri jeho výrobe sa nepoužívajú žiadne iné chemické látky, ako sú stabilizátory, konzervanty, farbivá, či dochucovadlá, tzv. “É-čka”
  3. RED JUICE – fyto-džús z cviklového fyto-sirupu a cvikle rozmixovanej na dreň. Obsahuje vodu v pomere, adekvátnom iným potravinárskym džúsom. Pri jeho výrobe sa nepoužívajú žiadne iné chemické látky, ako sú stabilizátory, konzervanty, farbivá, či dochucovadlá, tzv. “É-čka”
  4. RED SMOOTHIE – fyto-nápoj vyrobený z cviklovej drene, s prídavkom smrekového fyto-nektáru, s jogurtom alebo srvátkou. Obsahuje prídavok drveného Pestreca mariánskeho. Zaháňa smäd aj hlad a zvyšuje odolnosť voči horúčave alebo chladu. Užívanie je vhodné pri dlhodobej fyzickej, aj psychickej záťaži
  5. RED ENERGY TEA – ľadový čaj prinášajúci dynamickú energiu pre športovcov, vyrobený z fyto nektáru z cvikle a cviklovej drte, macerovanej tri až päť dní, s prídavkom citrónu, škorice, vanilky, medu a iných rastlinných výťažkov, podporujúcich premenu cukrov a zvyšujúcich svalový tonus.

Upozornenie: pri pití sirupov a štiav z cvikle treba postupovať obozretne, pretože nadmerné množstvo môže privodiť nevoľnosti. Je potrebné si uvedomiť, že užívanie sa prejaví na všetkých orgánoch človeka. Rozširuje krvné riečištia a lymfatické cesty.

Dávkovanie:

Tu obzvlášť platí, že menej je niekedy viac!
  • Dospelí: Zo začiatku by denná dávka cviklového sirupu nemala presiahnuť 1,3 dcl. Po dvoch troch týždňoch užívania, možno dávku zvyšovať.
  • Pre deti vo veku do 15 rokov je dobré postupovať podľa veku a váhy. Odporúčame používať vzorec:

Množstvo sirupu [ml] = 1,625 x (Vek [rokov]+Hmotnosť [kg])

Potom napríklad pre dieťa vo veku 3 roky a telesnej hmotnosti=10 kg, by bola denná dávka na začiatku užívania 1,625×13=21 ml denne. časom možno dávku zvyšovať, ale pre deti by nemala maximálna dávka presiahnuť 1 dcl cviklového sirupu denne!

Skip to content