Vitajte v Dr.FYTO katalógu

Produkty a služby kolektívu Dr.FYTO

Delivery | Terms and Conditions | Opening Hours

Personalizované tipy pre zdravú zimnú pleť

Autor: Peter D’Adamo, MD.

Preklad: Slavomír Piar

Upozornenie na zimné počasie:

Nebezpečné podmienky krásy pred nami! Vietor, studený vzduch – ktorý má menej vlhkosti ako teplý vzduch – a ústredné kúrenie si môžu vybrať daň na vašej pokožke, zanechajú ju suchú, šupinatú, svrbivú a jednoducho nepríjemnú. Postupujte podľa našich jednoduchých tipov, aby vaša pokožka vyzerala a bola hodvábna a hydratovaná.

Robte píling

Peeling by ste si mali robiť často. Vaša pokožka sa zbavuje odumretých buniek rýchlosťou 30 000 za minútu. Tieto mŕtve bunky upchávajú póry a môžu časom spôsobiť drobné biele hrbolčeky. Suchým kefovaním pokožky 3-4 krát týždenne pred sprchovaním odstránite väčšinu týchto odumretých kožných buniek a pod nimi odkryjete žiarivú vrstvu. Dr. Peter D’Adamo odporúča túto prax, pretože stimuluje krvný obeh (a môže tiež znížiť výskyt celulitídy).

Pomocou kefy s prírodnými štetinami s tuhými, ale nie tvrdými štetinami, začnite pri nohách a robte dlhé pohyby smerom k srdcu. Vyhnite sa krúživým pohybom alebo drhnutiu – pokožka by mala byť stimulovaná a oživená, nie červená alebo podráždená. To povzbudí vaše telo, aby pravidelne vytváralo nové kožné bunky. Bonus: táto technika otvára póry, takže hydratačné krémy sa lepšie vstrebávajú!

Starostlivo si vyberajte čistiace prostriedky a zvlhčovače

Horúca sprcha môže byť ráno skvelá, no zbavuje pokožku prírodných olejov, takže ju dehydruje a svrbí. Udržujte teplotu vody na pohodlnej úrovni a obmedzte sprchovanie na menej ako 10 minút.

Očistite telo prípravkom bez parabénov a iných škodlivých prísad. Vyberte si taký, ktorý obsahuje vitamín B5, ktorý zvyšuje zvlhčujúce vlastnosti pokožky.

Naneste na telo husté, krémové mlieko, keď je pokožka ešte vlhká zo sprchy. To uzamkne vlhkosť vo vašej pokožke. Pre dosiahnutie upokojujúceho teplého mlieka, umiestnite fľašu do umývadla naplneného horúcou vodou. Toto zahreje pleťovú vodu a budete sa cítiť ako pri dekadentnej kúpeľnej liečbe!

Navlhčite… a potom ešte navlhčite!

Opakované umývanie rúk je nevyhnutné, aby ste sa ochránili pred vírusmi, no môže vám spôsobiť aj suchú pokožku a popraskanú kožtičku. Pri umývaní rúk používajte mydlo a teplú, nie horúcu vodu a ihneď po umytí si ruky navlhčite. Pre mnohých boli dezinfekčné prostriedky na ruky na báze alkoholu základom počas pandémie Covid. Môžu byť veľmi vysušujúce, takže ich navlhčite.

Pred spaním svoju pokožku opäť hydratujte – vaša telesná teplota je v noci mierne zvýšená, takže produkty sa lepšie vstrebávajú. Pre extra špeciálnu podporu, použite silnú vrstvu hydratačného krému na ruky a nohy a navlečte si pár bavlnených rukavíc a ponožiek – znie to zvláštne, ale vaše ruky a nohy budú ráno neuveriteľne jemné!

Nezabudnite na svoju tvár

Ľahké, čisté mlieko je skvelé na deň, ale v noci budete chcieť bohatší krém – to je obzvlášť dôležité pre ženy po 30-ke, keď ich prirodzené oleje začínajú ubúdať. Dobrý denný a nočný krém sú nevyhnutné pre každú rutinu starostlivosti o pleť. Keď sa vaša pokožka cíti obzvlášť vysušená, pridajte do svojej rutiny sérum na zvýšenie vlhkosti . Tiež sa uistite, že používate dostatočne jemný čistiaci prostriedok, ako je náš Rejuvenating Cleanser , ktorý vašu pokožku ešte viac nevysuší.

Skontrolujte štítky produktov

Skontrolujte štítky produktov, ktoré kupujete. Nechcete si poliať pokožku chemikáliami, ktoré môžu spôsobiť viac škody ako úžitku. Postarajte sa o správnu hydratáciu pokožky pomocou produktov z radu Genoma Skin Care , aby ste zaistili, že dosiahnete požadované účinky prirodzeným a zdravým spôsobom. Zahrnutie tonera do tohto režimu tiež udrží hladinu pH vašej pokožky v rovnováhe, aby sa zabezpečilo, že si vaša pokožka zachová prirodzené oleje, ktoré potrebuje na to, aby zostala zdravá. Genoma Anti-AGE sérum obsahuje trehalózu, čo je rovnaká zložka, ktorá chráni kaktusové rastliny pred vysychaním na púšti… a ak dokáže zabrániť vysychaniu kaktusov, predstavte si, čo môže urobiť pre vašu pokožku!

Slnko je v zime stále silné

Môže sa to zdať zbytočné, ale aj tak sa musíte chrániť pred slnkom. Aj keď možno neuvažujete o spálení od slnka, stále je veľmi možné, že sa budete poriadne slniť, najmä pri aktivitách, ako je lyžovanie a snowboarding, kde sa slnko môže odrážať od snehu. Používajte opaľovací krém nielen na ochranu pred začervenaním a bolesťou na druhý deň, ale aj pred dlhodobejšou hrozbou rakoviny kože.

Zostaňte hydratovaní

Nakoniec nezabudnite piť veľa vody. Kožné bunky, ako každá iná bunka v tele, vyžadujú správnu hydratáciu. Aj keď nepociťujete smäd, neustály prísun vody počas celého dňa je kľúčový. Noste fľašu bez chemikálií, aby ste si pripomenuli, že máte naďalej piť vodu. Pleť neabsorbuje hydratáciu len zvonka; treba ju hydratovať aj zvnútra!

Zvnútra von

S naším doplnkom Genoma Derma môžete svoju pokožku ošetrovať zvnútra . Kapsuly Genoma Derma kombinujú bylinné zložky, rastlinné látky, aminokyseliny a živiny, ktoré spolupracujú pri podpore zdravej a krásnej pokožky. Pri pravidelnom používaní môže Genoma Derma minimalizovať účinky konečných produktov pokročilej glykácie (AGE molekuly), ktoré spôsobujú, že pleť vyzerá staršie.

A samozrejme dodržujte diétu podľa krvných skupín . Začnite tým, že odstránite preventívne opatrenia, ktoré môžu spôsobiť zápal, ktorý zaťažuje vašu pokožku. Nevyhnutnosťou je aj obmedzenie cukrov , najmä kukuričný sirup s vysokým obsahom fruktózy. Príliš veľa cukru môže spôsobiť glykáciu, proces, ktorý vytvára molekuly AGE – škodlivé vedľajšie produkty, ktoré podporujú tvorbu vrások a ochabovanie pokožky. Prečítajte si náš príspevok o alternatívach cukru schválených diétou podľa krvných skupín . Vláknina pomáha absorbovať konečné produkty pokročilej glykácie, takže veľkou pomocou môže byť aj konzumácia potravín s vysokým obsahom vlákniny, ako je celé ovocie a zelenina. Viac o prepojení diéty podľa krvných skupín a starostlivosti o pleť nájdete tu .

Skip to content