Home

Umenie prírody

tradičná organická manufaktúra založená 2010

Slnko+Bylinky=POHODA, Zdravie a Krása

Vitajte na Hrádku

v sídle Dr.FYTO

Autor a Výrobca fyto produktov

Príroda nám núka nepreberné množstvo darov. Predovšetkým rastlinná ríša predstavuje ten najbohatší zdroj pre pohodu, udržateľné zdravie a krásu človeka. Tak ako včely môžu vyrábať med z peľu rastlín, tak človek môže vyrábať tzv. fyto produkty, ktoré nestrácajú pôvodné vlastnosti.

Kategória produktov Dr. FYTO, zahŕňa jedinečné spracovanie hmoty rastlín, ktorá bola ocenená II. miestom v Ženeve, roku 2013, kde spomedzi 46 projektov PEFC z celej Európy, projektom spracovania nedrevnej hmoty smreka, jarných smrekových výhonkov na smrekový sirup a nápoje s jeho obsahom.

Dnes budujeme manufaktúru “Hrádok”, na Látkach, v nadmorskej výške 960 mnm, v prostredí s čistým vzduchom, s najviac slnečnými dňami na Slovensku.

Originálna výroba priamo v divokej prírode

Príprava & Zber

Zber rastlín v prírode alebo na záhrade, to je naozajstný pôžitok z pobytu na čerstvom vzduchu, naplnenom fytoncídmi, prirodzenými aktívnymi látkami, ktoré prchajú už pri teplotách nad 17°C.
Ako rastlina vznikne a vyrastie prakticky z ničoho, anabolicky, tak isto je možné rozložiť ju nazad v katabolickej dráhe metabolizmu.
Skvelým spôsobom ako tieto zachytiť skôr ako vyprchajú je práve fotosyntéza.

Fotosyntéza a zrenie

Naložené dózy bez prístupu vzduchu, sú vystavené takej intenzite slnečného žiarenia, ktorá umožňuje zachovať proces fotosyntézy bez prerušenia, najmenej tri mesiace. K dosiahnutiu úplného prelámania zložitejších cukrov je potrebné niekedy aj pár rokov. a výsledok nie je istý, pretože nepoužívame žiadne stabilizátori a ni konzervanty. Fyto-Produkty sú skutočne 100% BIO-ECO

100% Využitie rastliny

Nič nevyjde nazmar. V prvom cykle sa vytvorí tzv. fyto-nektár, následným spracovaním brečky dosiahneme fyto-sirup a fyto džús. V prípade že sa niečo zvrtne, vyrába sa kvas a z neho alkoholické nápoje. Výpalky z destilačnej kolóny sa tiež využijú na odčervovanie a hnojenie.

PEFC Ženeva, rok 2013: Náš projekt získal druhé miesto v Európe a tretie na svete.

Celoročná ručná výroba

Dr.Fyto

Výrobné procesy nie sú obmedzené ani sezónou zberu rastlín. Ide o celoročné procesy zúžitkovania trojuhlíkového cyklu fotosyntézy a následné zrenie fyto-produktu. Navyše, celú zimu sa zakladá spracovanie skladovateľných zásob z prírody a záhrady. Najmä výroba cviklového fyto-nektáru začína začiatkom zimy a s príchodom jari sa spracuje medvedí cesnak, púpava, podbeľ, následne smrekové výhonky, kvet bazy čiernej a tak ďalej. Alkoholické nápoje vyrábame v SABER DISTILLERY v Brezne. Práca v liehovare je tiež na celý rok.

Vo svojom živote zisťujeme, že pomáhať ľuďom nie je službou proti prírode, ak im to urobí radosť. 

Duch prírody je milosrdný pre spiacich a raduje sa z bdiacich. 

Radi prispievame k obnove súladu človeka a prírodou, v ich vzájomnom prospechu. 

V srdci Slovenska, v horách Podpoľania, v kryštálovo čistom ovzduší vysokej nadmorskej výšky, takmer 1000mnm, vyrábame čisto prírodné produkty rastlinného pôvodu, na báze vlastného patentu, registrovaného na Slovensku. Ide o bezodpadový a trvalo udržateľný spôsob ručnej výroby, v uzavretých cykloch, s primárnym využitím fotosyntézy. Bez použitia tepelného spracovania, prídavkov vody, či chemických aditív, stabilizátorov, dochucovadiel, farbív, vyrábame naše jedinečné fyto-produkty.szisťujeme

0940 061 806

drfyto@nads.sk